ЗБІЛЬШЕННЯ ГРУДЕЙ БІОГЕЛЕМ

Мистецтво збільшення грудей – не просто гарний еффектний вислів. У це поняття вкладено чітке виконання хірургом операції (протезування молочних залоз), яке основане на ретельному передопераційному обстеженні, чіткому плануванні оперативного втручання та підборі імплантатів. Мистецтво збільшення грудей – це не просто поставити протези. Це те, як швидко і без проблем одужає пацієнтка, як вплинуть імплантати на її тканини впродовж життя, наскільки непомітними будуть сліди роботи лікаря.

biogel_1abiogel_1cbiogel_1bbiogel_1d

biogel_2abiogel_2cbiogel_2bbiogel_2d Маммопластика – виключно «жіночий» напрямок в пластичній, косметичній хірургії. Метою операції є збільшення розміру та покращення форми грудей, що втратили свою повноту внаслідок лактації та вигодовування дітей, корекція помітної асиметрії молочних залоз. На превеликий жаль, вітчизняна історія маммопластики (збільшення грудей в Україні), в умовах відсутності стандартів лікування, пройшла і свою чорну полосу, повязану із використанням інєкційних технологій (збільшення грудей уколами) для корекцій молочних залоз.

З історії збільшення грудей

biogel_3Ідея збільшення грудей за допомогою густої і в’язкої рідини не нова. Чим вона приваблива? Введення стандартних імплантатів, якими сьогодні користуються більшість пластичних хірургів потребує шкірного розтину, а безоболонкові наповнювачі ( гель, власний жир або гіалуронову кислоту) можна ввести в мякі тканини грудей за допомогою шприца (фактично – без слідів проведеної хірургії).

У 30-і роки ХХ сторіччя густе і тягуче вазелінове масло чарувало миттєвим роздуванням грудей, губ та стегон. Швидкість та легкість «вазелінової косметології» залучали все нових та нових жертв. Ніхто навіть і не підозрював, що через 6-8 років після введення організм починає відторгати вазелін і в місцях привабливих округлостей утворяться виразки, що дуже довго та погано загоювалися.

Після другої світової війни в медичній практиці зявилася нова нозологія (діагноз) – парафінома: ускладнення внаслідок введення в молочні залози рідкого парафіну. Розповсюдження “парафінової ідеї” стартувало з Японії, з середовища представниць “ескорт сервісу для американських військовослужбовців”. Через якийсь час, з метою збільшення грудей, парафін почали вводити по всій території колишнього СРСР. З такими ж жахливими наслідками та каліцтвами частини пацієнток.
У середині 60-х “хітом сезону” в косметології став рідкий силікон. Але уже через кілька років його заборонили для використання. Наслідки ін’єкційного введення силікону в груди – просто жахливі. У деяких косметологічних клініках Росії та України до сьогодні використовують рідкий та швидко твердіючий силікон. Незважаючи на заборону використання в клінічній практиці.

biogel_4У середині семидисятих, силіконові імплантати уже використовувалися в частині “продвинутих” хірургічних центрів Москви (РСФСР), Литовської РСР та Естонії. Іншим хірургам – косметологам силіконові протези були просто недоступні. Почалися експерименти. У східних та південних республіках СРСР, використовувалися біопротези молочних залоз з баранячого жиру.

“Львівський слід” у створенні біопротезів молочних залоз, залишений колись відомим на території бувшого Союзу лікарем, Степаном Галушкою. З цією метою використовувався пяточний жир (з підошви мерців). Фрагменти фіброзно-жирової клітковини за допомогою шовного матеріалу обєднували у “протез”, що імплантувався у простір позаду грудної залози. Методика проіснувала недовго, внаслідок реакцій імунної несумісності тканин (гістонесумісності) на межі “пацієнт – трансплантат”. Ті ж “протези”, яким в тканинах вдавалося зберегтися (уникнути інфікування – розплавлення), з часом перетворювалися у кальцинат.

У 1994 році вперше з’явився поліакриламідний гель (ПААГ). Його виникнення повязується із науковими розробками київського лікаря, Івана Кебуладзе, чиє прізвище стало в професійних хірургічних колах ледь не синонімом “Акваміду”, “Інтерфаллу” та інших комерційних брендів українського біогелю (збільшення грудей у Києві). Як і будь-яка інша рідина, гель переміщується (затікає) в інші тканини, викликаючи ускладнення. Так, після введення ПААГ в тканини грудної залози, гель можна “знайти” в ділянці живота, на спині або плечі. Часті випадки, коли гель мігрує з однієї молочної залози – в іншу (синмастія).

biogel_5a (1)biogel_5b (1)biogel_5c (1)biogel_5d (1) Приклад міграції біогелю з однієї залози в іншу. Видалено понад літр поліакриламідного гелю. Хірург: А.Б.Різник.

Сполучна тканина оточує гелеві вогнища, що значно ускладнює розпізнавання пухлин грудних залоз.

З 1994 року доволі немало українських жінок перенесли операцій тотального видалення молочних залоз після косметичного збільшення грудей біогелем. Усі без винятків, ведучі пластичні хірурги Європи та США різко критикують ін’єкційне введення поліакриламідного гелю в груди. Щороку, незважаючи на потужну інформаційну антикампанію, близько сотні пацієнток за власним бажанням та за власні кошти проходять цю процедуру… Прикро, але прикриваючись юридичними договорами про персональну невідповідальність виконавців медичних послуг та іншою “правильно складеною” передопераційною документацією, частиною вітчизняних центрів пластичної хірургії все-ще практикуються інєкції біогелю в ділянку молочних залоз, сідниці та гомілки, обличчя.

biogel_6abiogel_6b (1)детальніше>> збільшення грудей в Івано-Франківську, збільшення грудей у Луцьку, збільшення грудей у Тернополі, збільшення грудей у Чернівцях, збільшення грудей в Ужгороді, контурна пластика біогелем

Наступний етап (кінець девяностих) використання поліакриламідного гелю для збільшення молочних залоз передбачав створення гелевого протеза, що вводився в тканини пацієнтки уже згідно методології сучасної пластичної хірургії: через розтин і у відповідний анатомічний простір. Для імплантації використовували два типи доступів: підгрудний (субмамарний) і навколососковий (периареолярний). Аксілярний розтин “не прижився”, оскільки “гелеві медузи” мали здатність “ламатися” при імплантації через обмежений по ширині тунель. При виконанні будь-якого з цих доступів верхня частина імплантатів, як правило, розташовувалася під великим грудним м’язом. У випадках опущення (птозу) грудей поєднували імплантацію “медузи” з мастопексією (операцією підтяжки грудей).

Принципи лікування гелевого маммарного синдрому. Крок один.

Перший етап – видалення “манки” (біогелю, введеного шляхом інєкції – уколу). Це вкрай необхідна маніпуляція, проте видалити абсолютно весь гель з тканин – неможливо: гель “пропотіває” в мязи, строму молочної залози та фасціальні проміжки, формує гелеві гранульоми. Післяопераційний період передбачає тривале вакуумне дренування зони хірургії трубками з широким просвітом, протимікробну профілактику впродовж тижня. Прогноз успішного перепротезування грудей “після манки” складає 60%, оскільки видалення біогелю не можна вважати радикальним на 100%. Після евакуації біогелю – “манки”, встановлення – імплантацію протезів молочних залоз доцільно відтермінувати на один рік.biogel_7abiogel_7b

Перший етап – видалення “медузи” (гелю встановленого у вигляді суцільного диска). Легша маніпуляція з суттєво кращим прогнозом відтермінованого протезування. Гель не розлазиться по міжтканинних проміжках, а все-таки локалізований всередині капсули, яка зазвичай тонша та еластичніша (в порівнянні з навколопротезною капсулою традиційних силіконових імплантатів).biogel_8abiogel_8b

Видалення капсули доцільно провести на першому етапі лікування (під час видалення гелю). Післяопераційний перебіг – переважно без ускладнень. У цьому випадку другий етап хірургічної корекції – імплантацію (протезування грудей) можна провести вже через 6 місяців. Прогноз успішного репротезування (повторної грудної імплантації) складає 90%.

Лікування гелевого маммарного синдрому. Крок два.

Другий етап – відтерміноване протезування молочних залоз (збільшення грудей імплантатами). Враховуючи негативний первинний досвід гелевої хірургії (ускладнень), уважно ознайомтеся з протипоказаннями для збільшення молочних залоз імплантатами.

Протипоказання для збільшення грудних залоз

 • Гормональна перебудова грудної залози – фіброзно-кістозна мастопатія є відносним протипоказанням для оперативного лікування
 • Інфекційні захворювання шкіри грудей
 • Гострі та хронічні мастити (у тому числі гелеві нориці-свищі)
 • Цукровий діабет
 • Імунодефіцитні стани
 • Інфекційні, венеричні захворювання
 • Вік пацієнтки менше 18 років
 • Тютюнопаління – «запеклі» курці
 • Триваюча лактація. Можливе проведення операції через 6 месяців після закінчення лактації
 • Психічні розлади (дисморфобії)

Якщо Ви зважилися на другий етап, то питання вибору імплантатів для маммопластики повинен бути серйозним та відповідальним. Нещодавно на вітчизняному ринку з’явилися компанії ( в тому числі з Китайської Народної Республіки), що пропонують альтернативні економ-версії круглих текстурованих протезів для збільшення грудей за ціною 600-700 USD за пару. А саме:

 • з титановою оболонкою – не рекомендовані для використання до одержання даних клінічної експертизи (високий ризик хронічних перипротезних сером);
  • наповнені гідрогелем – безпеку не доведено, вилучені з ринку Великобританії;
  • наповнені соєвим маслом, трилюсцентні імплантати – заборонені для використання, рекомендоване негайне видалення раніше імплантованих протезів;

Декларація Європейського комітету по гарантії якості виробів медичного призначення в пластичній хірургії EQUAM від 26.07.2004 року.

Детальніше з матеріалами EQUAM Ви можете ознайомитись на сайті www.ipraf.org

детально про збільшення молочних залоз імплантатами>>
російськомовний ресурс www.pro-clinic.com увеличение груди на Украине
україномовний ресурс    www.surgeons-club.com.ua збільшення грудей в Україні

Грудні імплантати, покриті MICROTHANE – боротьба з ускладненнями

Ми радимо не економити на якості імплантатів і зробити вибір на користь світових лідерів ринку. Особливо це стосується лікування важких випадків, зокрема гелевого маммарного синдрому. Компанія Polytech Silimed (Німеччина) активно просуває на Європейський та Американський ринки та імплантати з мікрополіуретановим покриттям (технологія MICROTHANE). При використанні цих протезів реєструється найнижча ймовірність розвитку капсулярного фіброзу: 0,5-2%, при первиноому збільшенні (аугментації, протезуванні) молочних залоз.

Донедавна імплантати були круглими, і їх форма базувалась на сферичній геометрії. Декілька років тому розпочалося виробництво анатомічних імплантатів. Їм притаманна форма стікаючої краплі, що ближча до природної, натуральної форми грудей. Більша частина об’єму краплеподібних імплантатів зміщена донизу. Верхня півсфера грудних анатомічних протезів не така наповнена, як у круглих з середньою або високою проекцією. На консультації хірургом здійснюється підбір імплантатів молочних залоз з урахуванням побажань та особливостей торсу пацієнтки. В наших силах “зробити” будь-яку форму грудей (від природної – до пишних форм героїнь серіалу «Пляжний патруль. Рятівники Малібу»), використовуючи вірно підібраний круглий чи краплеподібний імплантат.

Проте такий підхід використовується виключно для випадків первинної та неускладненої аугментації молочних залоз (збільшення протезування грудей).Протезування після біогелю (другий етап лікування гелевого маммарного синдрому) вважаю за доцільне проводити все-таки сферичними (симетричними, круглими) мікрополіуретановими протезами, враховуючи неможливість повного – радикального видалення гелю з тканин пацієнтки (на першому етапі лікування) і ймовірність неповного вростання навіть поліуретанового імплантата в просякнуті поліакриламідним гелем тканини.

biogel_12a Це може призвести до появи хронічних гелевих нориць або рецидивуючих перипротезних сером, і необхідністю видалити грудні імплантати. Ще одна проблема полягає у ймовірній ротації (прокручуванні навколо осі) грудного протеза та появи нової косметичної деформації – помітної асиметрії (у випадку використання асиметричних, анатомічних імплантатів). Якщо прокручування круглих протезів – явище для пацієнтки взагалі непомітне і не потребує допомоги хірурга у більшості клінічних випадків; то ротація – зміщення анатомічних протезів усувається виключно хірургічним шляхом і на комерційній основі.

Паспорт протеза молочної залози та інша документація

Після операції Ви одержите паспорти імплантатів. Їх необхідно постійно мати коло себе, щоб інформація стосовно типу імплантатів була доступною в любий час. Плановий контроль за станом грудних імплантатів здійснюється щороку. Доцільно зберігати результати щорічної ультразвукової діагностики та оглядів Вашого лікаря в окремій папці, разом із другим примірником паспорта протеза молочної залози або його копією.

Дослідження безпеки імплантатів

Протягом більш ніж 30 років, безпека використання імплантатів постійно вивчається та підтверджується чисельними дослідженнями і практичним досвідом. В усіх країнах діє Директива по використанню виробів медичного призначення, згідно якої розроблено міжнародні стандарти якості виробництва даного виду продукції. Матеріали, розробка, виробництво, стерилізація імплантатів грудних залоз регламентовані чіткими правилами. Імплантати не впливають на частоту розвитку злоякісних пухлин грудей. Також не існує даних про те, що у матерів з грудними імплантатами та їх дітей, захворювання зустрічаються частіше, ніж в інших жінок (без грудних імплантатів).

Поради від експерта маммопластики та правильні запитання під час консультації

Велике значення має конкретний хірург, що буде Вас оперувати. Довідатися про компетенцію лікаря (на етапах пошуку) можна в професійних хірургічних асоціаціях, форумах, а також у групах підтримки пацієнтів. Можливо, Ваші друзі чи знайомі уже мають подібний досвід лікування, яким вони можуть поділитися.
Під час першої зустрічі з хірургом не соромтеся задати наступні питання:

Як довго Ви практикуєте саме у пластичній хірургії ?

Як часто впродовж останнього року Ви виконували саме цю ( та яка планується у Вас) операцію? Чи можу я побачити галерею фотографій Ваших робіт?

Чи є можливість поспілкуватися з пацієнтами, що оперувалися у Вас? (відповідь Ви отримаєте не завжди схвальну, адже доволі значна частина пацієнтів прагне уникнути розголосу факту звернення до пластичного хірурга з метою корекції дефектів зовнішності)

З якою поверхнею будуть мої імплантати (грудні протези)?

Які силіконові протези Ви використовуєте? Чому?

Який саме дизайн (круглі чи анатомічні) імплантатів молочних залоз буде використаний у мене? Чому саме такий дизайн?

Потенційні ускладнення хірургічного збільшення грудей та Ваш досвід у боротьбі з ними?

Коли планується планова заміна протезів?

Чи можу я подивитися післяопераційну палату?

Чи плануються додаткові витрати, окрім пакетної вартості послуг?

Чи підписується договір про надання медичних послуг?

Чи видаєте пацієнтці “на руки” документи, що підтверджують повну оплату за проведене лікування? ( у нас це переважно відбувається у день виписки пацієнтки з клініки)

Говоріть з хірургом до операції! Ви повинні прийняти чітке рішення “за” чи “проти” збільшення грудей силіконовими імплантатами на другому етапі лікування гелевого маммарного синдрому. Ви повинні володіти достатньою кількістю інформації про потенційні ризики післяопераційного періоду.

* при підготовці матеріалу використані фотографії з архівів Андрія Різника, Геннадія Патлажана та Володимира Піруса. Використовувати матеріали статті (усіх або її частини) іншими особами, без юридично задокументованого погодження з авторами суворо заборонено.

ВАРТІСТЬ

Вартість пакету послуг по видаленню гелю (біогелю) – 10000 грн .
Вартість пакету послуг по збільшенню грудей (без вартості імплантатів) – 14000 грн

круглий мікрополіуретановий 800 Є за од. 1600 Є пара
компресійна білизна компанія VOE (ІСПАНІЯ) 100 Є

Для порівняння – пластика грудей в інших регіонах. Ціна операції збільшення грудей без врахування вартості імплантатів.
збільшення грудей у Москві – від 3000 доларів США
збільшення грудей у Києві – від 2000 доларів США
збільшення грудей в Європі (Німеччина, Франція, Італія) – від 2000 до 5000 євро
збільшення грудей в Швейцарії – 5000 до 10000 доларів США

Така ж відмінності існують і при інших операціях на грудних залозах: маммопластика, підтяжка грудей, зменшення грудей, покращення форми та обєму молочних залоз.

Форма зворотнього зв’язку

 

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню