Косметичні операції. Пластична хірургія

Пластика обличчя. Омолодження обличчя

Всупереч медичним традиціям основним критерієм, по якому оцінюють результат косметичної операції, є суб’єктивна думка пацієнта: задоволений він чи ні. Особливості відбору пацієнтів для естетичних операцій полягають не тільки у визначенні можливостей їх проведення конкретному пацієнту, але і у виявленні людей, яких оперувати не варто. Очевидний грубий дефект зовнішності в осіб з розвинутим естетичним відчуттям не викликає сумніву в необхідності звернутися по допомогу до пластичних хірургів. Мотивацію таких пацієнтів можна назвати явною, так як вона визначається прямим зацікавленням у зміні зовнішності. Типова мотивація звертання до пластичних хірургів – бажання подобатися іншим людям. Нерідко батьки підштовхують дітей до змін зовнішності (найчастіше форми носа та вушних раковин), особливо якщо батько чи мати перенесли таке лікування з хорошим результатом.

Пластика обличчя. Підтяжка обличчя фото.

Деякі пацієнтки намагаються шляхом операції покращення форми грудних залоз або пластики статевих органів змінити не стільки свою зовнішність, скільки міжособові відносини (повернути чоловіка і т.д.), що не лежать в площині залежності від зовнішнього вигляду. Для таких пацієнтів естетична хірургія буде помилковим вибором. У таких випадках існує прихована мотивація, так як справжня мета – зміна відносин – маскується метою естетичної операції – змінити зовнішність. Підсвідомо такі пацієнти шукають не хірурга, і їх бажання адресовані психотерапевту – вони прагнуть кохання і полегшення душевного болю. Результати пластики такими пацієнтами розцінюються неадекватно. Спрацьовує ефект зраджених очікувань. Винними продовжують залишатися недостатньо збільшені або гірші ніж у коханки груди, що не відповідають уподобанням близького мужчини.

Не слід оперувати пацієнтів, які перебувають у стані занепокоєння або пригнічення, пов’язаних з психологічними травмами: смертю родичів, неприємностями на роботі або в сім’ї. У таких випадках доцільно відтермінувати проведення операції до стабілізації психологічного статусу пацієнта. Більшість пластичних хірургів схиляються до думки, що не бажано оперувати пацієнтів, які приносять фотографії знаменитостей і просять зробити їх схожими на них. Бажання провести операцію повинно бути обґрунтованим та реальним. Недоцільно оперувати осіб, які звернулися до лікаря за чиєюсь «порадою».

Як правило, найближчі члени родини реагують на результат операції доволі стримано. Це стосується не тільки сімей, де з самого початку ідея естетичної операції не отримала схвалення, але і тих, де пацієнти мали підтримку. Розуміння родичів особливо важливе у ранньому післяопераційному періоді, коли неминуча деформація тканин набряками порушує попередній імідж і не дозволяє пацієнту адекватно оцінювати своє відображення. Дуже важливо, щоб усі, хто вступають у контакт з пацієнтом, були ознайомлені принципами етики та завданнями естетичної хірургії. Розчарування може наступити, коли хтось із близьких не побачить змін або зробить нетактовне зауваження. Після таких коментарів пацієнти проявляють занепокоєння, вивчають свою зображення у дзеркалі, сумніваються в адекватності операції навіть у тих випадках, коли ранній післяопераційний результат є добрим.

Зміна якості життя після пластичної операції є дуже важливим результатом і в багатьох випадках визначає суб’єктивну оцінку пацієнтами «роботи хірурга». Слід пам’ятати, що сумнівно досягнути високої якості життя без прикладання особистих зусиль, і вирішення усіх життєвих питань неможливо передоручити пластичному хірургу, який може покращити обличчя або тіло пацієнтки, але не «уповноважений» прикрашати її життя. Покращення зовнішності за допомогою операції, лише надає людині додаткові можливості для покращення якості життя, але не відповідає за їх реалізацію.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню