Підтяжка обличчя. Принципи омолодження.

Пластика обличчя. Ліфтинг обличчя.

У якому віці краще зважитися на хірургічне омолодження обличчя – питання надто особисте. І кожна жінка на нього відповість самостійно: як тільки енергетика вступить у конфлікт із зовнішністю. Кругова пластика або ліфтинг обличчя – операція по відновленню контурів шиї, підйому мяких тканин щік і розглажуванню носогубних згорток. Уже на першій консультації більшість пластичних хірургів розставляють усе крапки над «і», стосовно обємів майбутнього оперативного втручання: слід виконати повний лицевий ліфтинг або варто обмежитися підйомом брів і середніх відділів обличчя та пластикою повік, шліфуванням шкіри і т.д.

Механіка старіння

Підтяжка обличчя. Пластика лица.Основою вікових змін обличчя є поступове розтягнення і зісковзування м’яких тканин відносно лицевого скелету (ефект ескімо) під дією гравітації. Результатом перерозподілу м’яких тканин є зміна пропорцій обличчя: деформується контур нижньої щелепи, поглиблюється носо-губна згортка. Накопичення надлишку жирової клітковини ділянки підборіддя, зміщення вперед під’язикової кістки розкривають шийно-підборідний кут і створюють враження вкорочення шиї.

Менопауза призводить до імунних та гормональних змін, що в свою чергу виступають причинами біологічного старіння. Важливим аспектом впливу жіночих статевих гормонів на сполучну тканину, зокрема на шкіру, є попередження дегенерації колагену та еластину. Відомо, що близько 30% колагену втрачається шкірою протягом перших п’яти років менопаузи, що проявляється зменшенням тургору, поглибленням пор та зморшок. Це і є поясненням кращих естетичних результатів операції підтяжки обличчя у жінок, що провели хірургічне омолодження до клімаксу. Отже, оптимальний час для лицевого ліфтингу – 40 років. Організм ще молодий, і пацієнтка добре перенесе операцію будь-якого ступеню складності.

Пластична хірургія Львів.

Після операції підтяжки обличчя та шиї така жінка буде виглядати на 30, але те, що вона «зробила пластику», не кидається в очі: можливо, вона просто добре відпочила? Коли з клініки вийде 60-річна дама, то яскраве омолодження на контрасті «до – після», стане очевидним для усього її оточення і однозначно виникне «підозра» щодо візиту до пластичного хірурга. Правда, у незначної частини пацієнток цієї вікової групи існує прихована (скрита) мотивація – прооперуватися у модного-відомого лікаря, чим підняти власну самооцінку та соціальний статус. Іншими словами – вступити після косметичної операції до своєрідного «клубу обраних».

Особливості підтяжки обличчя у чоловіків

Візити чоловіків у клініку косметичної хірургії сьогодні вже не викликають негативної соціальної реакції і є звичайним явищем. Хірургічне омолодження обличчя у представників сильної статі має певні особливості. Шкіра у чоловіків гірше піддається маніпуляціям, а результати операцій не такі вражаючі. Чоловіки носять короткі зачіски, що потребує модифікації завушного розтину. Під час операції, відбувається переміщення ділянок шкіри, на яких росте борода. В силу цього чоловіки після операції вимушені голитися за вухами. Проте, якщо усі особливості планованої хірургії ретельно обговорені з пацієнтом до операції, то більшість мужчин задоволенні результатом омолодження (підтяжки лиця).

Як довго зберігається результат підтяжки обличчя?

Пластика лиця – це не зміна зовнішності і не омолодження. Операція підтяжки обличчя не зупиняє час і процеси старіння. В подальшому на обличчі будуть знову з’явитися вікові зміни, але ефект операції зберігається і Ви будете виглядати краще ніж Ваш умовний не оперований біологічний двійник. Англомовні друковані джерела вказують на некоректний, проте фінансово успішний термін «rejuvination surgery – омолоджуюча хірургія», хоча насправді пластичний хірург виконує «beautification» – прикрашає. Через 5-10 років у Вас може виникнути бажання повторити підтяжку обличчя і це зовсім не означає, що попередня операція була виконана неправильно. Хірургічне лікування вікових змін обличчя можна проводити неодноразово, причому терміни його виконання залежать як від Вашого бажання, так і від типу старіння тканин, коливань ваги, куріння та інших чинників. В фотоархіві кожного активно працюючого хірурга-косметолога є чимало фотографій пацієнтів з хорошим і тривалим в роках ефектом підтяжки обличчя. Проте є і випадки, коли незважаючи на радикалізм відшарування SMAS і багатовекторність тяги/підвішування мяких тканин лиця (мал.2), вже через рік після операції спостерігається гравітаційний птоз – просідання ділянки щік (мал.3).

img5 (1)

Вибір клініки

Цей етап недооцінюється багатьма пацієнтами, а від нього безпосередньо залежить результат, – це вибір клініки та хірурга. Як правило, це відбувається згідно рекомендації косметолога, подруги або перукаря, довірившись рекламі, виходячи з ціни і навіть наосліп. Проте, оптимальний варіант – свідомий вибір: жінка спілкується з різними хірургами і тільки тоді визначається з “місцем” та “руками”. У черзі перед консультацією поспілкуйтеся з іншими пацієнтками, котрі уже обслуговувалися у цього доктора, запитайте, що їм сподобалось, а що ні.

Пластична хірургія повинна проводитися там, де є можливості надати невідкладну медичну допомогу. Доцільно оперуватися в клініці, що існує не перший рік, і що важливіше – у хірурга, що користується хорошою репутацією. У цьому випадку Ви можете розраховувати на фахове медичне обслуговування. Наукова ступінь Вашого лікаря та його кафедральна приналежність взагалі не мають ніякого принципового значення, оскільки в реальному сьогоденні фахівці класифікуються на тих «хто працює (лікує/оперує)», та на тих «хто пише (науку/дисертації)». У середовищі медиків – практиків, сучасні дипломи кандидатів мед. наук сприймаються, скоріше, як модні атрибути типу коштовного годинника чи спортивного мотоцикла; або засіб «крайньої необхідності» для роботи у складі професорсько – викладацького складу кафедри… Хоча на Західній Україні з давніх-давен людям притаманна сліпа віра у «пана професора – дохтура медицини». Враховуйте і те, що зазвичай обєм зовнішньої реклами пластичного хірурга чи клініки естетичної медицини у друкованих засобах массової інформації на ТБ та радіо – обернено пропорційний реальній кількості його (її) пацієнтів. Далі без коментарів…

Ціна підтяжки лиця ? Столиця чи регіони ?

Свого часу, працюючи у кількох столичних клініках пластичної хірургії переконався тому, що “нет пророка в своем отечестве” і місцеві пацієнти ведуться на столичну “замануху”. Приїзд київського хірурга завжди активно анонсується в середовищі продвинутих подружок – коліжанок, проте зважте, що хороший лікар з достатнім потоком пацієнтів “на батьківщині”; на “гастролі” просто так не поїде: хіба що за дуже пристойний гонорар.
Продумайте, що до іншого міста Вам необхідно буде їздити не один раз: (операція – поточні огляди – зняття швів) і перебування в хірургічній клініці м. Києва складає 100 – 200$ на добу. Сьогодні, практично в усіх обласних центрах України відкрито клініки пластичної хірургії і ціни косметичних операцій “на периферії” приблизно удвічі менші за столичні. Поясню, чому у Львівській косметологічній лікарні кошторис операції підтяжки лиця складає 60% від середньої ціни по Києву. Перш за все, це визначається вартістю (ціною оренди) приміщення та рівнем оплати персоналу. Для прикладу, у тій же Москві з її кількістю “дурних грошей”, значна частина потужних хірургічних стаціонарів приватної форми власності взагалі винесені за МКАД – у підмосков’я, а у дорогих бізнес-кварталах переважно функціонують медичні офіси чи консультативні центри.

Прооперуватися у хорошій сучасній клініці пластичної хірургії в центрі столиці або крупного обласного центру доволі недешеве задоволення – це вибір забезпеченої і доволі незначної частини пацієнток (5%), яким важливо “щоб було дорого” та не суттєво: у себе в місті чи в Швейцарії. Опираючись на той же іноземний досвід, наведу приклад фінансової політики московської клініки “Ланцет”. Ведучий хірург та співвласник клініки – Кирило Павлович Пшеніснов, професор, зав. курсом пластичної хірургії Ярославльської медичної академії. Вартість лікування у цього відомого лікаря “на периферії (400км від Москви)”, у регіональному філіалі “Ланцету”; складає близько 80% від суми, що платять за аналогічну операцію, його пацієнти у столиці.

Підготовка до операції

Якщо Ви палите, дуже важливо відмовитись від тютюну за 2 тижні до операції, так як паління зменшує приток крові до тканин, що погіршує загоєння ліній післяопераційних швів. Необхідно припинити лікування саліцилатами за 10 днів до планованого оперативного втручання. Найчастіше застосовуються аспірин, буфферан, Алка-зельтцер і т.д.

Це пояснюється тим, що фармакологічна дія більшості саліцилатів полягає у попередженні склеювання тромбоцитів (клітин крові, які приймають участь у процесі згортання/зсідання), що посилює кровоточивість під час або відразу після операції. Жінки, які приймають протизаплідні засоби або інші гормональні середники (наприклад: естроген-замісну терапію) схильні до кровотеч. Тому доцільно припинити прийом гормональних препаратів за 10-14 днів до операції. Категорично не рекомендується проведення косметичних операції під час менструацій.

Передопераційне обстеження*

  • загальний морфологічний аналіз крові
  • загальний аналіз сечі
  • ЕКГ (консультація кардіолога)
  • коагулограма
  • біохімічний аналіз крові: печінкові та ниркові проби
  • цукор крові
  • RW, HBsAg

* результати лабораторних тестів дійсні протягом тижня

Знеболення

Переважно операцію проводять під місцевою анестезією в комбінації з седативними засобами. Деякі пацієнти віддають перевагу загальному знеболенню.

Реабілітація

Для попередження великих набряків та синців, ділянки щік та шиї охолоджують пакетами з льодом, впродовж перших двох діб. Перших 3 дні бажано перебувати на ліжку без подушки. Післяопераційний набряк досягає свого максимуму на 2-3 добу після операції. Час перебування у клініці визначається мірою презентабельності пацієнта і, переважно, складає 6 днів. З появою нових судинних зв’язків між відшарованими тканинами доцільно розпочати курс післяопераційного відновлення. див. розділ «реабілітація»

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню