Це відносно “молодий” вид хірургії для Європи, України та пострадянського простору. Перші “вітчизняні” навчання/курси по проведенню ендопротезування гомілок (круропластики) та сідниць (глютеопластики) датовані 2001 роком (м.Москва). Ці види пластики, поки не користуються таким попитом, як , наприклад: збільшення грудей (маммопластика) або підтяжка обличчя – шиї (фейсліфт). Натомість, у Бразилії збільшення сідниць та гомілок – ділить “пальму першості” із аугментаційною маммопластикою (хірургічним збільшенням грудей).

ГЛЮТЕОПЛАСТИКА (ЗБІЛЬШЕННЯ СІДНИЦЬ, ПОКРАЩЕННЯ ФОРМИ “СУМНИХ СІДНИЦЬ”)

  • ендопротезування. Хірургічною методикою передбачається введення силіконових імплантатів круглої або анатомічної форми у простір під фасцію (субфасціальне встановлення) або між мязевими волокнами (інтрамускулярне протезування в техніці O. Ramirez). Доступ для встановлення імплантатів проводиться в міжсідничній складці, вище анального отвору. Головною відмінністю глютеальних на відміну від грудних імплантатів, є щільніший гель (наповнювач) і гладка та дещо товстіша оболонка саме у сідничних протезах. Серед потенційно можливих ускладнень – аналогічний перелік неприємностей, що іноді супроводжують операцію по збільшенню грудей. Правда, відсоток капсулярних контрактур (утворення щільної капсули навколо протеза) – суттєво менший. Показаний режим післяопераційної еластичної компресії протягом місяця. В подальшому уколи (в/м ін’єкції) в ділянку сідниць – заборонені (неминуче пошкодження протеза).
  • ліпофілінг – ліпопластика (ліпоскульптура, ліпотрансфер, мікрофетграфтінг). Пересадка жиру не має нічого спільного з технологією LIPEX – розрекламованої операції ліпосакції-ліпоскульптури. Як зазначалось вище, для якісного виконання ліпофілінгу (трансплантації жиру), необхідні досвідчені фахівці, обладнання, а також – суворе дотримання технологічних “дрібниць та секретів”, які власне і є визначальними та оберігають пересаджений жир від тотального (повного) розсмоктування. Хірургічною методикою передбачається видалення – відсмоктування жирової клітковини з проблемних в косметичному відношенні ділянок: талія, живіт, зовнішня-внутрішня поверхня стегон; обробка жирової емульсії (відмивання, центрифугування, обробка PRP-плазмою) і наступне введення чистого та непошкодженого жиру в ділянку “дефекту”. Лікування етапне, зазвичай необхідно, принаймі три процедури ліпофілінгу (ліпоскульптури) для досягнення стійкого клінічного ефекту. Методику трансплантації жиру (ліпофілінгу) неможливо використати у субтильних (астенічних) пацієнток, що позбавлені запасів підшкірної клітковини (матеріалу для пересадки). Проте обравши для себе техніки ліпофілінгу (пересадки/трансплантації жиру), пацієнтка уникне потенційних проблем на межі “м’які тканини – протез”, що іноді трапляються у випадку протезування – збільшення сідниць імплантатами. Для комфорту та прискорення процедури ліпофілінгу (ліпотрансферу), сьогодні використовуються технології BODYJET та LIPIVAGE, що суттєво полегшують/прискорюють, але збільшують ціну операції.

КРУРОПЛАСТИКА (ПРОТЕЗУВАННЯ, ЗБІЛЬШЕННЯ ОБ’ЄМІВ ГОМІЛОК)

  • збільшення об’єму гомілок (ікр) шляхом фізичних навантажень – тривалий та важкий процес, адже у професійних танцюристок, футболістів, гімнасток та ін. – об’єм гомілок цілком достатній. Іноді з гомілковими імплантатами хитрують професійні атлети(культуристи), для покращення об’ємів та рельєфу (ікроножних – русизм) гомілкових м’язів.
  • ендопротезування/збільшення об’єму гомілок (круропластика) – операція спрямована на підфасціальне введення симетричних (“сосисок”) або асиметричних (“рибок”) гладких силіконових імплантатів. Розтин (доступ) для введення імплантатів планується в підколінній ямці, або дещо нижче. Оперативне втручання триває близько півтори – двох годин. Ранній післяопераційний період – доволі важкий, потребує спеціального положення нижніх кінцівок в ліжку, обережного “розходжування” з наступної доби після операції та дотримання суворого компресійного режиму. Потенційно можливі ускладнення круропластики (збільшення – протезування гомілок): контурування країв імплантатів, тимчасові розлади шкірної чутливості в ділянці гомілок, “камбаліт” та неестетичні (широкі) рубці. Особлива післяопераційна реабілітація. Перелік “заборон перших 6-ти місяців” Ви отримаєте при виписці з клініки. Після операції Ви отримаєте паспорт імплантату. Будь-ласка, завжди майте його при собі, щоб інформація про тип і розмір протезів була доступною у будь-який час. Інформуйте лікарів, яких Ви відвідуєте, про наявність литкових імплантатів. Щороку відвідуйте Вашого хірурга для спостереження.
  • ліпофілінг ( трансплантація/пересадка жиру) з метою збільшення обєму гомілок зазвичай не застосовується.
  • ін’єкції біогелю – вкрай ризикована методика, що не схвалена хірургічним співавторством.
  • ортопедичні операції при Х – подібної та О – варусній деформації кісток нижніх кінцівок

Ми не проводимо цього виду хірургії. По медичну допомогу рекомендуємо звертатися у Національний науково-дослідний інститут травматології та ортопедії.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню