ПОЗБАВЛЯЄМОСЬ ОБВИСЛОГО ЖИВОТА (ФАРТУХА).

  • Серед причин, що формують “фартух”:
  • вагітність та пологи
  • операція кесарського розтину
  • грижі (кили) черевної стінки
  • ожиріння
  • конституційні особливості (чоловічий “пивний” живіт)
  • синдром масивної втрати маси тіла (body weightloss syndrome)

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

  • операція абдомінопластики (пластики передньої черевної стінки) має за мету покращити контури фігури, усунути “фартух” або дряблість під та навколо пупка, укріпити мязи черевної стінки (прес). Зниження ваги (зменшення маси тіла) після втручання на декілька кілограм є, скоріше, супутнім ефектом, а не основною метою.
  • Системна втрата ваги (схуднення) доцільна до операції пластики черевної стінки. Боротьба з зайвою масою тіла після операції пластики живота погіршить косметичний результат операції, хоча оптимізація ваги для Вашого власного здоровя є доцільною.
  • Інвазивні (у тому числі хірургічні) методи кардинального зменшення маси тіла, сьогодні вже доступні і у Львові. Переважно кандидатами для проведення бариатричної хірургії є жінки з ожирінням 3-5 ступеню важкості та чоловіки – власники великих “пивних” животів. Наші партнери виконують малоінвазивні (лапароскопічні) операції бандажування шлунка: вертикальну гастропластику, кільцеве бандажування шлунка та введення в шлунок балонів для схуднення, шляхом фіброгастроскопії. Ці техніки суттєво зменшують вагу пацієнтки(а), після стабілізації якої, можливо проведести ліпосакцію та(або) абдомінопластику – фінального етапу лікування ожиріння. Після розширення та переїзду клініки на нову базу, баріатричні операції будуть проводитись фахівцями підрозділу “Центру хірургії гриж”, і у нас.
  • абдомінопластика (“видалення фартуха”) – належить до виду хірургії, який не рекомендується обєднувати з іншими естетичними (пластичними) операціями в одну процедуру. Вийнятки становлять випадки, коли у пацієнтки(а) – кила(грижа) черевної стінки, або існує вагома технічна необхідність в проведенні ліпосакції (вакуумного видалення жиру) над пупком, в ділянці фланків або клубових кісток.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Операція пластики живота (абдомінопластика), редукційна маммопластика (зменшення грудей) та мегаліпосакція (вакуумне видалення великого обєму жирової тканини) належать до групи операцій, де в якості післяопераційних ускладнень можна очікувати ТЕЛА (тромбоемболію легеневої артерії) – загрозливого для життя стану, коли в судинах, або камерах серця формуються згустки крові (тромби), які мігрують(відриваються) і закупорюють(блокують) важливі судини. Профілактика цього грізного ускладнення полягає в наступному:

  • ретельний відбір пацієнтів на операцію. Девіз “лікуємо все – лікуємо всіх” не для цього виду хірургії. Проведення попередніх клінічних обстежень, а іноді і підготовка-лікування пацієнта перед операцією абдомінопластики(пластики живота) є звичним явищем. Частині пацієнтів ми все-таки відмовляємо в операції.
  • Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок або тромбофлебіт – абсолютні протипоказання для абдомінопластики (пластики живота). Таким пацієнтам операція може бути проведена через 1-2 місяці після втручання судинного хірурга.
  • керуючись даними коагулограми (згортання/зсідання крові) анестезіолог визначає обєми інфузії та потребу призначенння та введення Вам низькомолекулярних гепаринів(засобів, що розріджують кров) перед операцією та впродовж тижня після операції. Іноді існує потреба у проведенні спеціальних передопераційних досліджень (D-димери та антитромбін ІІІ) для виявлення схильності пацієнтки(а) до тромбозу (тромбофілії).
  • за тиждень до операції встановлюється режим активного пиття ( 2 і більше літра мінеральної води на добу ) та більшої ніж зазвичай фізичної активності.
  • за день до операції – легке дієтичне харчування, без вечері (за потреби – очисна клізма).
  • ідеально госпіталізуватися за добу до операції і вранці (в день операції), не встаючи з ліжка одягнути противарикозні компресійні панчохи.
  • операцію по корекції обвислого живота ми проводимо зранку (з понеділка по четвер), бригадою двох “активних” хірургів та операційної сестри, що суттєво скорочує загальний час перебування пацієнтки(а) на столі.
  • весь час, що Ви перебуваєте в операційній – за допомогою спеціального обладнання здійснюється пневматичний компресійний масаж нижніх кінцівок (ніг), що попереджує застій та згущення крові. Наші анестезіологи дуже грамотно ведуть Вас під час та після операції і допоможуть активізуватися та піднятися з ліжка вже за годину по закінченню абдомінопластики (пластики живота). Суворе дотримання вищеперелічених засобів профілактики суттєво зменшує ризик післяопераційних ускладнень.

ПІДГОТОВКА ДО КОНСУЛЬТАЦІЇ

Для первинної консультації Вам слід прибути в клініку в обумовлений час, маючи “на руках”:

  • результати ультрасонографічного обстеження поверхневих та глибоких вен нижніх кінцівок та консультативний висновок судинного хірурга.
  • результати ультрасонографічного обстеження серця та електрокардіографії з консультативним висновком лікаря – кардіолога.

ОСНОВНІ ВИДИ АБДОМІНОПЛАСТИКИ

  • абдомінальна ліпосакція – методика показана в основному для жінок без досвіду пологів та чоловікам. По суті – це звичайна ліпосакція.
  • мініадбомінопластика – методика корекції наслідків операції кесарського розтину (з поперечним післяопераційним рубцем) та післяпологових деформацій живота, що локалізуються переважно між пупком та лобком. Як варіант, під час мініабдомінопластики (неповної пластики живота) можливе відсічення ніжки пупка та його низведення-переміщення по торсу в межах 2-4 см. з метою розтягнення післяпологових розтягнень шкіри над пупковою воронкою. Цей прийом можна застосовувати тільки у високих та рослих пацієнток. Нерідко мініабдомінопластика (неповна/мала пластика черевної стінки) комбінується-доповнюється ліпосакцією – вакуумним видаленням підшкірної жирової клітковини ділянки живота.
  • повна (традиційна) абдомінопластика – повноцінне видалення надлишків шкірно-жирового клаптя, з укріпленням мязевого корсету живота та транспозицією-переміщенням пупка.
  • ліподермопластика – відносно новий для України вид пластики живота (абдомінопластики). Суть методики полягає у масивній ліпосакції усієї поверхні живота, видалення самого поверхневого шару шкіри (у зоні її надлишків) та співставляння верхнього та нижнього краю деепідермізації з переміщенням/перестановкою пупка. Методика надійна, післяопераційних ускладнень зазвичай небагато.
  • ліпофілінг ділянки навколо пупка. Пересадка власного жиру пацієнтки в витончені тканини навколо пупкової воронки у частині випадків добре підходить для корекції незначних післяпологових змін живота.
  • ендоскопічна абдомінопластика – методика здебільшого призначена для укріплення мязевого корсету живота, при відсутності у пацієнтки надлишків шкіри та жирової тканини.
  • боділіфтинг – комплексна хірургічна техніка, що має за мету усунути провисання мяких тканин після значного системного схуднення (при синдромі масивної втрати ваги). Операція окрім традиційної абдомінопластики (видалення фартухоподібного живота), передбачає ліфтинг (підтяжку) бокових поверхонь стегон та сідниць.

КОМПРЕСІЙНИЙ РЕЖИМ ТА ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ РУБЦІ

В результаті хірургії, утворюєьться достатньо велика за площею ранева поверхня. Це потребує дренування простору між мязами та відшарованим шкірно-жировим клаптем і використання режиму еластичної компресії. Період дренування рани зазвичай складає 3-5 днів, проте за потреби він може бути збільшеним. Вимоги до якості компресійної білизни (пояса або комбідрезу) висуваються доволі високі і придбання Вами бюджетного післяопераційного бандажа (до 200 грн) – далеко на краще рішення. Багатополосний післяопераційний бандаж (вартістю до 100 Євро) краще “лягає по фігурі” і надійно профілактує/попереджує утворення лімфатичних озер або післяопераційних сером. Тривалість перебування на торсі компресійного бандажа визначається обємами проведеного оперативного втручання, товщиною підшкірної жирової клітковини пацієнтки(а) та перебігом раннього післяопераційного періоду. Зазвичай режим еластичної компресії складає один місяць.

Частину швів моя помічниця видалить через 10-12 діб після операції, основні шви видаляються на 15-16 добу. Після епітелізації ліній розтинів (20-30 доба) Вам доцільно розпочати аплікацію силіконових та паперових пластирів, що мають за мету покращити якість та фактуру післяопераційних рубців та зробити їх непомітними.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню