Ринопластика. Анатомія дихання.

Пластика носа у Львові. Пластичний хірург Василь Олашин.

Окрім естетичної функції, ніс має ряд функцій, які є важливими для забезпечення життєдіяльності організму: повітропроведення, нюхова, резонаторна, зволоження та очищення повітря, захисна, абсорбційна.

Пластика носа. Види ринопластики.

Процес дихання починається з попадання повітря в носову порожнину. Там воно очищується, зволожується, зігрівається або охолоджується. З порожнини носа, через верхні дихальні шляхи, повітря попадає в легені, де і проходить процесс газообміну.

Ринопластика. Дихання носа.При вдиханні в легенях створюється від’ємний тиск і повітря засмоктується в верхні дихальні шляхи – в ніс. В переддвір’ї носа проходить процес грубої очистки повітря від пилу (наявність волосся). Потім, завдяки особливостям архітектоніки порожнини носа, проходить процес ”центрифугування” повітря, під час якого воно очищується від дрібних часточок пилу, алергенів, мікробів і т.д. Осівші частинки попадають на слизову оболонку, де підхоплюються мікроскопічними війками і переносяться в сторону глотки. Також в порожнині носа повітря зволожується та відрегульовується його температура, так як в легені воно має попадати з температурою близькою до 38̊С. Функцію кондиціювання повітря здійснює слизова оболонка носа.

Пластика носа. Як ми дихаємо?Слизова оболонка порожнини носа утворена особливим миготливим епітелієм, який складається з війчастих клітин, що забезпечують транспорт слизового секрету та бокалоподібних (кубкоподібних, келихоподібних) клітин, що продукують цей секрет.

Цікаві факти: 

  • Площа порожнини носа більша за 200 см2;
  • В порожнині носа затримуються частки діаметром 8 мк та більше – 100%, а діаметром 2-3 мк – 50%;
  • Об’єм назального секрету за добу складає від 200 до 2000 мл (2/3 його витрачається на зволоження повітря).

figure_nose_21При різних порушеннях анатомії кісткового та хрящового скелету носа, таких як викривлення носової переділки, наявності гребенів та шипів носової переділки, патології носових мушель і т.д., порушується процес носового дихання, очищення та кондиціювання повітря, що в кінцевому етапі приводить до захворювань носа та приносових пазух, захворювань легень, зниження слуху, зору, зниження пам’яті.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню