Післяопераційний період відрізняється рядом особливостей через необхідність часткового ротового дихання, набряку тканин носа та обличчя. У післяопераційному періоді проводиться місцеве й загальне лікування, спрямоване на ліквідацію лімфостаза ( набряків) та контролю післяопераційного рубцювання. Основна частина набряку ( до 90 %) зникає протягом двох – трьох тижнів після операції, однак деяка набряклість може зберігатися протягом декількох тижнів і навіть місяців до повного зникнення. Виписка зі стаціонару здійснюється на 5-10-й день після операції. Час, коли пацієнт приступає до роботи, визначається його самопочуттям. Звичайно легка праця можлива через 15-20 діб. Контроль процесів загоєння і спостереження пацієнта триває 1,5 – 2 роки, до повного формування носа.

УСКЛАДНЕННЯ РИНОПЛАСТИКИ

По праву хірургія носа вважається самою складною, непередбаченою, примхливою й скрупульозною областю пластичної хірургії. Як і будь-яке хірургічне втручання, ринопластика супроводжується певним ризиком, особливо якщо Вам за 50 і у Вас великий ніс із товстою, пористою шкірою. Загальний відсоток ускладнень украй малий, але до них відносяться: носові кровотечі, інфекції, подразнення шкіри пов’язкою, надмірне утворення сполучної тканини, гіпертрофія окістя, утворення кісткової мозолі, посилене рубцювання. При добрій співпраці пацієнта та лікаря більшість ускладнень можливо попередити, а при їх розвитку усунути не хірургічним методом (фізіопроцедури, медикаментозне лікування).

Естетичне незадоволення результатом операції не є післяопераційним ускладненням. Як правило, воно є результатом неготовності пацієнта сприймати себе в новому образі.
Якщо потрібно додаткова хірургічна корекція, то вона можлива не раніше, чим через рік.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню