Пластична хірургія обличчя. Львів, Тернопіль

Омолодження обличчя. Луцьк, Ужгород.

Старіння поділяють на кілька типів:
1.    Дрібнозморшкуватий
2.    Деформаційний
3.    Гравітаційний
4.    М’язовий
5.    Змішаний

Це різні типи і коригуються відповідно по-різному.

Пластична хірургія у Львів.

Щоби правильно підійти до корекції вікових змін, власне, потрібно чітко розуміти, що насправді відбувається із самим обличчям в процесі старіння, як обличчя набуває вікових змін.  Якщо відійти від біології, то обличчя можемо розглядати як певний захисний механізм, який піддається впливу  зовнішніх і внутрішніх сил, і внаслідок їх дії зазнає деформації.  І для того,  щоб зрозуміти як же виправити ці наслідки можна застосовувати зрозумілі і логічні закони механіки.

Та для початку слід добре розуміти будову самого механізму, як працює ця конструкція.
Спробуємо розібратися.

Обличчя має пошарову будову:

1. Кістки лицьового скелета.
2. М’язи, жувальні і мімічні.
3. Глибокі жирові пакети, або компартменти.
4. Шар фасцій – апоневрозів – найвідоміший з них SMAS
5. Поверхневі жирові пакети (компартменти)
6. І нарешті – шкіра.

Слід зазначити, що не все обличчя однорідне і має саме таке структуру, на деяких ділянках обличчя певних проміжних шарів може не бути, іноді шари переплетені або зрощені між собою.

Пластика обличчя. Омолодження обличчя.

Шкіра обличчя як маска кріпиться до глибших шарів обличчя в декількох точках. Це важливо! Прикріплення не суцільне, а кількома ключовими точками або ділянками. Завдяки цьому обличчю забезпечується максимальна рухливість для вираження всієї повноти міміки. Косметологам це знати вкрай необхідно, адже це один з ключових моментів!

У процесі старіння беруть участь всі шари, однак у всіх людей їх роль відрізняється.

Давайте розглянемо, які функції може виконувати кожен із шарів.

Роль шарів в процесі деформації обличчя:

1. Шкіра.
В більшій чи меншій мірі завжди бере участь у деформаційних процесах, хоча часто у неї роль не головна – просто вона видима.  Оскільки вона зверху – її можна побачити і доторкнутися, тому її зміни найпомітніші для нас. І тут важливо помітити різницю в змінах, які  відбулися внаслідок процесів старіння самої шкіри, і проявів на шкірі результатів вікових змін глибших шарів обличчя.

2. Жирові пакети обличчя.
Жирові пакети – це стосується і глибоких, і поверхневих. Вони можуть збільшуватися – разом з іншими жировими прошарками організму, внаслідок накопичення зайвої ваги в організмі людини. Тоді ми отримуємо великі щоки, подвійне підборіддя. В іншому випадку вони можуть зменшитися з віком – так звана, дегенерація жирових пакетів. Це може призводити до контурування черепа – тобто природна дитяча округлість ліній обличчя зникає, шкіра лягає безпосередньо на м’язи або кістки черепа і місцями починають проглядатись їх контури. Зазвичай такий стан надає обличчю виснаження і додає років. При цьому загальний об’єм обличчя  зменшується і шкіра видається трохи зайвою – як здута кулька. І зайва шкірна таканина провисає. Причому різні жирові пакети можуть втрачати об’єм по-різному, іноді створюючи химерні перепади рельєфу обличчя.

3. SMAS і її аналоги.
Вона теж кріпиться до черепа в декількох ключових точках. Ці точки фіксації можуть піддаватися гравітації і потихеньку сповзати. При цьому шкіра обличчя, яка кріпиться  перемичками до СМАС сповзає разом з нею

4.  Зміна м’язів, в першу чергу мімічних.
Їх поділяють на дві групи: леватори – ті, які піднімають свою ділянку шкіри, і депрессори – ті, що шкіру опускають. У нормі вони один-одного врівноважують, але з віком тонус деяких починає збиватися. І у більшості випадків леватори слабшають, а депрессори входять в гіпертонус і починають перетягувати вниз куточки губ, брови і т.п.

5.  Зміни кісток  лицьового скелета.
Кістки лицьового скелета втрачають об’єм, трохи змінюють форму. Це знову ж таки може призводити до зменшення об’єму обличчя і робити частину шкіри зайвою, може зміщувати місця прикріплення мімічних м’язів і міняти їх тонус і вектор руху. Атрофія альвеолярних відростків щелеп призводить до зміни об’ємного малюнка губ і формування глибоких маріонеткових зморшок.

Якщо шкіра трохи провисла

У ситуаціях коли об’єм обличчя дещо зменшився і шкіри трохи провисла це вже само по собі призводить до певних деформацій, але це ще не найгірший випадок. В такому разі шкіра приймає на себе додаткові навантаження, які були покладені на  глибші шари. А шкіра зовсім не розрахована на такі надскладні навантаження і починає піддаватись, і особливо швидко розтягується. Тому корекцію змін такого типу небажано відкладати. Адже такі зміни коригуються відновленням втраченого обличчям об’єму, для того, щоб шкіра знову розправилася. Тому не слід затягувати.

По-перше, об’єм коштує грошей. І ціна більшості пристойних волюмайзерів нараховується за кожен мілілітр. На ранніх стадіях процесу деформації можна обмежитись 1 мілілітром, але потім кількість зростає, і може досягати 4-6 мілілітрів. Відкладаючи корекцію, ми спочатку економимо, але маємо шанс в наступному витратити в рази більше.
По-друге, таке значне укрупнення обличчя рідко кому подобається. Одна справа – отримати своє ж обличчя, тільки молодше на декілька років, а інша – отримати зміну його розмірів і пропорцій. Коли говорять про «обваження» обличчя, мають на увазі саме таке візуальне збільшення, реально імпланти важать кілька грамів і нічого, звичайно, не обтяжують.

В іншому складнішому випадку ми можемо дочекатися такого розтягування шкіри, яке неможливо розправити і натягнути розумним об’ємом волюмайзера, і доводиться вдаватися до додаткових способів підтяжки або звертатись до хірурга з метою видалити зайве. Але в багатьох випадках операції можна було уникнути або відтермінувати її на багато років, розпочавши корекцію вікових змін вчасно. Ми не проти пластичних операцій, найчастіше це найкраще рішення, що забезпечує відмінний результат та хороше самопочуття людини на довгі роки. Та  одна справа, коли людина усвідомлено вибирає оперативний спосіб корекції, і планово до нього готується. І зовсім інше, коли людина просто упустивши час або витративши його на неефективні для свого обличчя засоби, потім опиняється перед фактом, що альтернативи немає – тільки операція. А якщо у людини протипоказання до операцій взагалі, і хірурги відмовляться братись. Звісно, сьогодні значну частину проблем можна виправляти нитками або апаратами, але не завжди, як і у кожного методу тут теж є свої тонкощі і протипоказання.

Ця замітка – ключ до всієї сучасної антивікової косметології. Це найголовніша  професійна таємниця, а не точки, в які ботокс треба колоти;).  Якщо не брати до уваги загальних механізмів формування ознак старіння обличчя обговорювати тактику корекції безглуздо.

Отже, стає зрозумілим, що візуальне старіння обличчя – не такий простий і однозначний процес, і слід враховувати всі складові складного рівняння. Корекція вікових змін не повинна бути фантазіями косметолога, а це хоча і складний, але конкретний алгоритм.

До речі, в складності є і великий плюс. Через таку складну будови обличчя в способах корекції можливі варіанти! Здійснюючи вплив на один шар, часто можливо виправити зміни в іншому, вибираючи менш затратні і безпечніші варіанти. При цьому традиційно косметологи намагаються вибирати поверхневі впливи, а хірурги –  глибші, хоча зараз все змінюється.

Меню