Пластичні операції по мамопластиці.

Пластика грудей результати.

Можна сказати, що естетичні (косметичні) деформації молочної залози – це проблеми фасціального каркасу органу, тоді як медичні проблеми грудей – захворювання залозистої тканини (запалення, пухлини, кисти і т.д.) – це проблеми паренхіми, включеної в цей каркас.

mamoplastyka_1

Опущення (птоз) молочних залоз (постлактаційна гіпоплазія грудей)

Птоз (опущення) грудей найчастіше зустрічається у середньому періоді життя жінки і обумовлений двома найголовнішими чинниками:

  • Втрата сполучнотканинним каркасом та шкірою грудей еластичності, внаслідок віку або вигодовування дітей;
  • Втрата об’єму залозистої тканини внаслідок атрофії, віку або втрати ваги (схуднення);

Зазвичай, пластичний хірург вважає, що груди здатні протидіяти гравітації (силі земного тяжіння) за умови, якщо її проекція (виступ вперед) не перевищує третини діаметру іі бази (ширини молочних залоз). Розташування (позиція) грудних залоз взаємопов’язане також і з поставою жінки. Грудна клітка служить опорою для залоз в усіх випадках, коли вісь гравітації молочної залози не виходить за її межі. Прикладом тому служить постава професійних манекенниць, у яких рідко виникає птоз (опущення) грудей, так як грудна клітка виступає вперед, створюючи широку опору для грудних залоз. Простими словами – невелика молочна залоза з широкою основою є більш стабільною геометричною формою, ніж високий конус на вузькій базі (тип грудей африканських / темношкірих жінок).


Клінічна картина при птозі (мал.2) полягає у зміні форми грудей: сплощенні верхнього полюсу, розширенні сосково-ареолярного комплексу, нависанні нижніх відділів залози над субмамаммарною складкою.

mamoplastyka_2Більшість пацієнток окрім естетичного дискомфорту скаржаться на психоемоційні розлади у вигляді депресій, соціального та сексуального незадоволення.

Гіпертрофія грудних залоз

Існує певна складність об’єктивного ствердження гіпертрофії грудних залоз внаслідок різного бачення її «нормальності». Тому на практиці застосовують класифікацію, де «бажаним» об’ємом є 275 кубічних сантиметрів, а збільшення нормального об’єму на 50% вважається гіпертрофією:

  • Норма                           250 – 300 см.куб
  • Незначна гіпертрофія    400 – 600 см.куб
  • Відносно виражена       600 – 800 см.куб
  • Значна гіпертрофія        800-1000 см.куб
  • Гігантомастія                 1500 см.куб і більше

Великі груди спричиняють не тільки естетичний і психологічний дискомфорт. Такі залози часто болючі, причому перед місячними болі значно посилюються. Звичайними є дискомфорт в ділянці спини та шиї, глибокі втиснені сліди на плечах від бюстгальтера. Шкіра під залозами зазнає тертя та подразнення з розвитком запалення і т.д.

mamoplastyka_3

Завдання сучасної косметичної маммопластики

Як би не професійно звучало замовлення «зробіть груди гарними», воно пов’язане з існуванням ідеального гармонійного образу красивих – привабливих молочних залоз, зрозумілого кожному. Завдання косметичної маммопластики полягають в досягненні природної форми та розміру молочних залоз, збереженні їх функції: можливості грудного вигодовування після маммопластики, нормального кровопостачання та іннервації тканин, ціною задовільних у естетичному відношенні рубців.

Хірургічна оперативна корекція форми молочних залоз показана при птозі мяких тканин грудей різного ступеню вираженості. Можливо відновити форму або підтягнути груди (мастопексія) одночасно із збільшенням їх об’єму – протезуванням. Протезування збільшення птозованих (опущених) грудей, та хірургічна корекція важкої вродженої деформації – тубулярних молочних залоз (див. фото), належать до операцій «високого технічного пілотажу».

Зменшення об’єму (редукція) гіпертрофованих грудних залоз (гігантомастії) є важливою складовою здоров’я жінки, а саме: це – профілактика та лікування остеохондрозу шийного та верхньогрудного відділів хребта, профілактика захворювань грудних залоз (кист, пухлин). Таким чином косметична маммопластика усуває і фізичний дискомфорт у переважної більшості пацієнток.

Готуємося до операції
Якщо Ви палите, то слід різко обмежити кількість цигарок за 2 тижні до операції та, щонайменше, на 2-3 тижні після маммопластики. В противному випадку ризик поганого загоєння ран різко зростає внаслідок того, що при тютюнопалінні значно зменьшується поступлення крові до тканин. Якщо Ви приймаєте які-небудь ліки, то про це слід розповісти Вашому хірургу під час консультації.

Передопераційне обстеження

  • ультразвукове обстеження грудних залоз або маммографія
  • тест на пролактин
  • загальний морфологічний аналіз крові
  • загальний аналіз сечі
  • коагулограма
  • цукор крові
  • біохімічний аналіз крові: печінкові та ниркові проби
  • RW, HBsAg
  • ЕКГ

Знеболення

Операцію проводять під загальним, комбінованим або місцевим знеболенням* в умовах хірургічного стаціонару. Тривалість операції переважно складає 1,5 – 3 години, в залежності від об’єму оперативного втручання. З особливостями анестезіологічного забезпечення маммопластики Ви можете ознайомитися у розділі «ТІЛО»: пластика живота, вакуумне видалення жиру, корекція фігури, схуднення.

*для періареолярної мастопексії (периареолярної маммопластики)

Хірургічні техніки підтяжки грудних залоз (мастопексії)

Основою багатьох технік мастопексії (хірургічна корекція постлактаційної гіпоплазії грудних залоз) є зміна співвідношення чохла та наповнювача: шкіри та залозистої тканини, укріплення грудної залози до грудної стінки, та в деяких випадках ендопротезування (збільшення грудей).

Базові принципи основних оперативних технік мастопексії та зменшення грудей були розроблені в середині шістедисятих років минулого сторіччя. Сьогодні, в публікаціях, присвячених естетичній маммопластиці прослідковуєься бажання частини авторів запропонувати дві-три операції на усі випадки життя. Але «універсальних» методик не існує – адже палітра анатомічних типажів чи деформацій молочних залоз надто різнобарвна. Як і механічних / геометричних характеристик, що визначають стабільність віддалених результатів хірургічної корекції обвислих грудей. Пластичні хірурги розглядають методологію естетичної / косметичної маммопластики, як варіанти видалення надлишків шкірного корсета молочних залоз, поєднаних із маніпуляціями ліфтингу-зменшення, стабілізації мяких тканин грудей. Для самих пацієнток зрозумілою і зручною є класифікація косметичної маммопластики згідно конфігурації та розташування післяопераційних рубців. Сьогодні найчастіше використовують три методики шкірного крою (підтяжка молочних залоз, мастопексія), що дають добрий естетичний результат.

Периареолярна маммопластика, використовується, як правило, тільки для покращення форми залоз при незначному ступені птозу грудей. При цьому рубець розташований тільки навколо ареоли у вигляді кільця. Дана методика менш травматична та потребує менше часу для виконання операції. Периареолярна мастопексія (підтяжка молочних залоз) не дає максимального естетичного результату, а дозволяє лише незначно покращити форму грудей.

mamoplastyka_4

Рубець навколо ареоли та відсутність інших рубців на молочних залозах, має дуже привабливий імідж, звідси поспіх із яким рекламується на ринку косметологічних послуг «французька» підтяжка грудей або «маммопластика без слідів». Згідно власного досвіду (пластичний хірург Андрій Різник) можу стверджувати, що методика працює тільки для підтяжки – корекції невеликих залоз , коли навколо ареоли мають місце ізольовані надлишки шкіри і, коли шов-удавка призначається виключно для зборювання периареолярного шкірного кільця. Ми, іноді видаляємо надлишки шкіри навколо ареоли у випадках одномоментної підтяжки та збільшення молочних залоз (протезування грудей).

При роботі з опущеними (птозованими) залозами середніх та великих обємів, необхідні додаткові маніпуляції з мякими тканинами або інший тип «шкірної викройки», оскільки саме лиш стягування шкірних овалів різної довжини (зовнішнього та внутрішнього) призводить до розвитку характерної деформації «tomato breast», що полягає у сплощенні грудей. Бажання утримувати значну масу молочних залоз виключно на шві (в подальшому – рубці) навколо ареоли; навантажує шкіру грудей(покривна функція) невластивим їй завданням – механічної підтримки. Вибір неправильної оперативної стратегії та помилки планування мастопексії неодмінно призведуть до утворення широких післяопераційних рубців, та далеко не ідеальної форми грудей після хірургії (поганих результатів маммопластики, невдала пластична операція).

Вертикальна маммопластика (підтяжка грудей), дозволяє наблизитись до створення максимально естетичної форми і використовується при значному відвисанні грудних залоз ( II-III ступеню). В результаті використання методики вертикальної підтяжки на шкірі грудей залишаються сліди навколо ареоли та вертикально вниз до рівня складки під залозою.

mamoplastyka_5

Циркумвертикальний крій є свого роду «золотою серединою» в гармонізації співвідношень шкіри і залози для грудей середніх обємів. В результаті каудального (вверх) переміщення соскового комплексу утворюється шов-кільце навколо ареоли; а зведення по вертикалі мяких тканин молочної залози з метою покращення форми нижнього полюсу грудей, доповнюєтся вертикальною резекцією шкіри (шов від нижнього краю ареоли до підгрудної субмамарної складки).

Чисельні спроби підвішування і стабілізації птозованих тканин грудей до так званих «точок жорсткої фіксації»: ребер, грудних мязів і т.д. “хитрими швами”, фасціальними і шкірними полосками, в кінцевому результаті – марні, оскільки молочна залоза по своїй структурі пластична і жодні «розумні конструкції» не встоюють. Хоча, «ноу-хау» останніх років у вигляді мязевих ремнів, балконів, дермальних «гамаків», залозистого-ендопротеза Ribeiro і ниток «Gore-tex» в поєднанні з поліпропіленовими сітками все-таки зменшують післяопераційне просідання молочних залоз.

Іноді, корисно провести незначну резекцію центрального сегменту залозистої тканини грудей (зменшити масу молочних залоз) під час естетичної маммопластики, що має за мету виключно усунення залозистого птозу (підтяжка грудей у Львові, мастопексія ціна ). Використання цього прийому під час мастопексії (корекції постлактаційної гіпоплазії молочних залоз / обвисання грудей); реально подовжує у часі післяопераційний ефект, а отже і говорить про якість проведеної хірургії.

Хірургічні техніки зменшення редукції грудей (інвертований короткий Т – рубець)

Група оперативних втручань, що використовується при редукції (зменшенні) грудних залоз і мастоптозі IV ступеню – дуже велика і цей арсенал хірургічних технік постійно збільшується внаслідок введення в практику нових методик та деталізацією операції. Більшість сучасних методик маммопластики одночасно усувають гіпертрофію і птоз (опущення) грудей. При цьому надлишки шкіри грудних залоз переміщаються та видаляються у двох напрямках – по вертикалі і по горизонталі (по меридіанах та паралелях, якщо провести аналогію з глобусом), з утворенням перевернутого Т-подібного післяопераційного рубця, що чимось нагадує якір.

Раніше, переваги такого шкірного крою зводилися до твердження: «…меньше рубців на молочній залозі – форма грудей гірша, більше рубців – форма краща». Власне, декілька років тому я і сам так пояснював пацієнткам. Проте головним недоліком “інвертованого – Т” є найбільша суммарна довжина швів. Використання на етапі передопераційної розмітки стандартних лекал і класичне планування «по типу крою Вайза» часто призводить до утворення надто довгої горизонтальної складової якоря, а також частому неспівпадінню її зовнішніх та внутрішніх відділів з рівнем нової припіднятої підгрудної складки. У 1987 році судовими процесами закінчувалось 11% редукційних маммопластик, виконаних лікарями, членами Американського співтовариства пластичної та реконструктивної хірургії (ASPRS), причому найчастішою причиною скарг пацієнток були неестетичні післяопераційні рубці. Такий стан справ не влаштовував ані пацієнток, ані пластичних хірургів. Тому, сьогодні нам видається чесним, будь-якими способами: створенням шкірних складок, зборок, «вух» – отримати короткий рубець по ходу підгрудної складки, щоби через 4-6 місяців післе основної операції запланувавати невеличку його корекцію під місцевим знеболенням. Як правило, в кошторис цієї операції ми не вводимо гонорар хірурга, проте враховуємо оплату пацієнткою усіх лікарняних видатків, що рідко перевищують 3000 грн. Додаткові засоби профілактики грубого гіперактивного рубцювання: тривале знерухомлення країв рани паперовими пластирями, апплікація силіконових пластин і т.д. читайте в розділі КОРЕКЦІЯ РУБЦІВ

Ранній післяопераційний період, відновлення після маммопластики

По закінченню операції на груди накладається тісна пов’язка для попередження післяопераційних ускладнень та створення умов для формування залоз. На наступний день, еластичні бинти міняють на спеціальну компресійну білизну, яку слід носити впродовж 1,5 – 2 місяців для підтримки прооперованих грудей. Перебування в стаціонарі зазвичай складає 3-5 діб. Амбулаторне лікування складає 2 – 3 тижні. Шви видаляються через 10 – 12 діб. Набряк та синці зменшуються протягом 3 тижнів після операції. Протягом 6 – 12 місяців слід уникати ультрафіолетового опромінення грудних залоз (не опалюватися, не загоряти). Остаточне формування молочних залоз: програмоване опущення і набуття грудьми бажаної краплеподібної форми, відбувається впродовж 3 – 4 місяців після операції.

mamoplastyka_6

Ускладнення маммопластики

Операції зменшення грудей та мастопексії (підтяжки грудей) демонструють відомий принцип хірургії: чим більший об’єм втручання, тим більше післяопераційних ускладнень. Ускладненнями маммопластики можуть бути гематома, інфекція, асиметрія, втрата частини соска, зниження чутливосі (гіпостезія) грудей. Післяопераційні рубці на грудях іноді помітні, що є свого роду «платою» за гарну форму чи менший розмір молочних залоз. У зв’язку з цим детально обговорювати з Вашим лікарем усі тонкощі планованої хірургії та очікуваний результат.

Пакет юридичного супроводу операцій естетичної / косметичної маммопластики

Невід’ємним доповненням до договору про надання медичних послуг в галузі пластичної хірургії є зафіксована згода пацієнтки (-та) на оперативне втручання. Враховуючи відсутність спеціальних медичних знань у переважної більшості пацієнтів, лікувальному закладу слід донести до відома хворих, мету, тривалість медичної послуги, очікувані ускладнення, тривалість післяопераційної реабілітації та ін. Фіксація фактів надання такого роду інформації – підписання «поінформованої згоди» – дозволяє знати пацієнту, на що він в праві розраховувати після надання послуги, та захиищає клініку та хірурга у випадку безпідставних / необгрунтованих претензій або позовів «замовника».

  • Поінформована згода пацієнтки на проведення естетичної маммопластики
  • Договори про надання та оплату медичних послуг
  • Розписка пацієнтки про розуміння персональної відповідальності за результати лікування

*матеріали для публікації підготовлено пластичним хірургом, керівником відділення пластичної хірургії Львівської міської косметологічної лікарні, доктором Андрієм Різником.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню