Андрей Резник: Честный взгляд на пластическую хирургию.

Пластичний хірург про «вульгарні» груди,  моду на ліпосакцію і про те, навіщо повертають мішки під очима

 

Андрей РезникПоговорили з пластичним хірургом АНДРІЄМ РІЗНИКОМ про гроші, розум і красу.

– З яких причин люди найчастіше звертаються до пластичних хірургів?

– Люди приходять до нас з різних причин. Ось, наприклад, бажання виглядати краще – це правильна причина. Але багато жінок приходять не тому, що їм дійсно в собі щось не подобається, а тому що хтось із подруг вже зробив пластичну операцію або хтось із знайомих сказав, що потрібно робити. І тоді з’являється психологічний момент, коли з маленької проблеми роздувається велика. Правильний запит – це коли приходить самодостатня людина, яку в її житті все влаштовує, і вона може дозволити собі виглядати краще. Такі пацієнти адекватні і не передбачатимуть, що операція змінить їхнє життя. Хоча, як показує практика, якщо ми робимо успішну операцію і пацієнт задоволений, то він дійсно може стати більш соціально адаптований, що допоможе йому, наприклад, знайти нову роботу. Але це можливий додатковий ефект. В цілому ж – ми не змінюємо життя, ми змінюємо форму тіла.

– Чи буває таке, що ви відмовляєтеся працювати з пацієнтами?

– Звичайно, в естетичній медицині як пацієнт може вибрати лікаря, так і лікар може вибрати пацієнта. Деяким пацієнтам ми відмовляємо. Наприклад, якщо я бачу, що людина має завищені очікування, не чує мене, я підозрюю, що він не стане виконувати післяопераційні рекомендації, то це причина для того, щоб з ним не працювати. За різними даними близько 5% наших пацієнтів – люди, які страждають від дисморфофобії. Це психіатричний діагноз, коли людина сильно стурбована яким-небудь дефектом або особливістю свого тіла, відкидає його зовнішній вигляд незалежно від об’єктивної ситуації. Такі пацієнти ніколи не будуть задоволені результатами операції.

Пластичний хірург Львів, Київ

Андрей резник операцияВ іншому ж ми повинні отримати хороший результат. І важливо, щоб був задоволений як пацієнт, так і лікар. Я, наприклад, люблю умовно невеликі груди і більш природні форми, тому якщо пацієнтка хоче величезні розміри і вульгарну молочну залозу, то їй краще пошукати іншого хірурга. Мені важливо отримати результат, який мене задовольнить і за який мені не буде соромно, тому я однозначно відмовлю пацієнту, який хоче зробити щось, що мені здається неестетичним.

– Яка ймовірність ускладнень і побічних ефектів при пластичних операціях?

– Ризики існують завжди, і той, хто цього не розуміє, не повинен оперуватися. Є конкретні ускладнення при кожній з операцій: наприклад, частота гематом при збільшенні грудей – 1%, це середній показник по світу, своєрідна норма: кожна сота дівчинка при збільшенні грудей отримає гематому, а це зажадає повторної операції.

Лікар, який скаже, що давно практикує і у нього не було ускладнень – швидше за все бреше. Як і при будь-якій операції, ми не можемо виключити нагноєння. До того ж будь-яка операція теоретично може закінчитися летальним результатом. Якщо не помиляюся, за даними американської асоціації, ймовірність смерті в пластичній хірургії – 1 випадок на 65 000 операцій, ймовірність смерті від анестезії в загальному в медицині – 1 на 250 000. Частота смерті при анафілактичному шоці складає 5 – 30% навіть за умови адекватного надання медичної допомоги. Було, є і буде … Хто дуже багато оперує – отримує дуже багато результатів. Різних. Тут питання в іншому: як зможе хірург впоратися з ускладненням, як переживе, наприклад, втрату пацієнта? Варіантів, погодьтеся, багато. Піти з професії, піти в запій, піти з життя … Особливо коли журналісти і масмедіа розгорнуть піар / антипіар кампанію, спрямовану на знищення лікаря. Тому і вмирають хірурги рано. Все через адреналін …

– На які операції найчастіше приходять люди?

– Все більше доводиться оперувати груди і обличчя, постійно популярна абдомінопластика, але зараз стали рідше робити ліпосакцію. Молоді жінки, як правило, збільшення грудей, ніс і ін’єкції, а чим старшою стає людина, тим частіше запит на омолодження: підтяжку обличчя, брів і повік. Хоча нерідко буває і гігантомастія – наприклад, у дівчини в 16 років вже величезні груди, і це незручно, болить спина, і все це позначається на загальному стані здоров’я. І тоді операція редукційної маммопластики – це боротьба за якість життя.

Андрей резник и Владимир ПирусОкрема історія з огрядними людьми. Приходять молоді. Вага явно зайва. Для таких персонажів тримаю своє фото трирічної давності у вазі 110 кг. Рік активних тренувань, зміна харчування, стилю життя. Зараз 90 кг. Особистий приклад діє. Просять телефон мого тренера. Щиро цьому радію. Тому що чесно і правильно. Тому що не всі хірурги-пластики – представники «базарної медицини» або медицини для тих кому нудно і у них валізи грошей, а гроші «вирушують все»..

– Чи є якісь тренди в естетичній хірургії? Що змінюється з часом?

– Раніше, наприклад, завжди видаляли мішки-грижі під очима. Зараз довели, що з віком жиру в очниці і так стає менше. Так навіщо його прибирати, щоб потім через кілька років вводити аутожири або гіалуронку? А ті пацієнти, які 10 років тому провели агресивну блефаропластику, тепер приходять і просять повернути об’єм, оскільки без нього – навіть без мішків – вони виглядають старше. Звичайно, єдиного рецепта для кожного обличчя немає, але загальна рекомендація – це поповнення об’єму, тому настільки популярні різні філери. Заповнення об’ємів призводить до ефекту омолодження, а просто підтягувати обличчя – не завжди достатньо для омолоджуючого ефекту. Загальний тренд – це, звичайно, природність, мінімальна травматичність, але при цьому всі вважають, що результати повинні бути стабільними і ускладнень практично бути не повинно. Так, пересадок волосся в Україні стало менше. Турки добре підрозкрутили тему медичного туризму, зокрема FUE. Треба брати реванш. Готую зараз групу кількох техніків і нового хірурга спеціально під цей напрямок. Закинув я якось боротьбу з лисинами. Просто – все не встигаю.

– А як отримати стабільні і довгострокові результати пластичної операції?

– Запорука стабільності результатів – стабільність організму. Багато хто відмовляється розуміти, що є сила тяжіння, гормональні зміни, зміна ваги.

Завжди є варіанти – хтось дотримується більш агресивних методів, але при цьому результати будуть більш стабільні. Хтось менш агресивних, тоді результати не такі стабільні, але ви будете виглядати свіжо і ніхто не скаже, що операція була. Є й такі методи, коли через 3 місяці всі будуть бачити, що операція була, а через 6 місяців результат буде чудовий. Але і ці 3 місяці потрібно якось пережити і почекати.

Важливо розуміти, що якщо вам в 40 років прооперували груди, то це не означає, що вона і в 70 років буде такою ж пружною, як після операції, – але вона в будь-якому випадку буде виглядати краще, ніж якби її не оперували.

– Наскільки жінок серед Ваших пацієнтів більше, ніж чоловіків?

– Жінок серед пацієнтів 90-95%, і така середня статистика по всьому світу. При цьому чоловіки частіше звертаються з функціональними проблемами, а жінки – з естетичними. Хоча слід зазначити значне зростання звернень в останні три роки з приводу гінекомастії. Особливо спортсменів. Представники сильної статі – зазавичай перфекціоністи, переконані в досягненні ідеального результату,  і важко сприймають те, що у операцій є побічні ефекти. Їм в цілому складно прийняти те, що хірургія – це не математика і що звернення за медичною допомогою зовсім не характеризує його як слабака.

– Як змінилася пластична хірургія у Львові за останні 10 років?

– У порівнянні з тим, що було 10 років тому, пластична хірургія стала доступнішою, з’явилися нові методи і матеріали, а ще у нас з’являється достатньо великий прошарок людей, які можуть собі це дозволити.

З проблем – в місті і в країні, як і всюди, є клініки, які оперують все підряд. Такого бути не повинно. Важливо робити свою роботу, не шкодячи пацієнтові і, не нав’язуючи нічого зайвого. Якщо ти приходиш із запитом на операцію на повіках, а лікар каже тобі: «Ну у вас і попа, терміново потрібна ліпосакція», то це простий продаж. Хірургу досить просто переконати майже будь-яку жінку в тому, що у неї є якась проблема. Може бути, там проблема дійсно є, але якщо людина цієї проблеми не помічає, то, значить, вона йому не заважає.

Поліпшення інформування, сервісу і умов. Багато років Львівська косметологічна лікарня була своєрідним лоукостом пластичної хірургії України і ближнього зарубіжжя. Але часи змінюються. Ми просто змушені били покращити умови побуту  пацієнтів, зробили ремонт приміщення, операційних залів, купили нове обладнання. Практично не підняли (ну може чуть-чуть) вартість медобслуговування. Зрозуміло, що з’явилися нові клініки, нові фігури в місті, які намагаються займатися хірургічною косметологією та пластичною хірургією. Добре чи погано – оцінювати не наше завдання. Скажу так, – ми найстаріші в Україні і акумулювали у себе непоганий кадровий потенціал, традиції та інновації світової пластичної хірургії. Я переконаний, що кадрова селекція персоналу клініки вирішує все: і тому з деякими співробітниками довелося попрощатися, а деяких переманити до нас із сусідніх медичних закладів. Це важкий творчий процес і я переконаний, що кожен пацієнт заслуговує свого лікаря. Адже у нас не ургентна (невідкладна) область хірургії, тут є достатньо часу, чтоби пацієнт вибрав для себе руки і місце.

Ще в Україні зараз дуже багато людей, які роблять ін’єкції: манікюрниці, перукарі та інші. Кожні 2-3 тижні до нас приходить хтось з ускладненнями після таких ін’єкцій. Звичайно, вдома у людини без ліцензії, медичної освіти і офіційно зареєстрованих препаратів це коштує дешевше, але ускладнення можуть бути дуже серйозними. Наприклад, в Кореї, де така практика дуже поширена, в минулому році було 24 випадки сліпоти після введення філлера в область носа.

– Неетична реклама

Погодьтеся, що необхідність надто барвисто себе рекламувати, невтішно відгукуватися про колег, скоріше говорить про незатребуваність лікаря ніж підтверджує його професійний успіх. «Жирна птиця не літає», – це мій улюблений афоризм стосовно «зоряного статусу» окремих представників українського (та й не тільки) хірургічного співтовариства «бомбити по регіонах». Ну і соцмережі. Як без них? Сьогодні Фейсбук закликає щось купувати. У тому числі і груди, і губи … проблема на, мій суб’єктивний погляд, в тому, що достойний правильний професіонал old school навряд чи опуститься до рівня нав’язливої демонстрації публіці результатів своєї роботи. І це місце зайняли … Інші. Найчастіше молоді та занадто самовпевнені. До появи проблем з пацієнтами та першого падіння обличчям в бруд. Але у кожного товару є свій покупець … Якось так …

– Краса здається чимось дуже суб’єктивним – як при цьому визначається успіх пластичної операції?

– Естетична медицина дійсно суб’єктивна, і оцінка результатів теж суб’єктивна. Особисто мені зрозуміло, куди прагнути. Головне дотриматись балансу між бажаннями, необхідністю, можливостями і безпекою. Але це не тільки правильна і своєчасна медицина. Але і що, як і скільки ми їмо, п’ємо, чи не куримо. В яких умовах живемо,  чим дихаємо, як активно рухаємося, фізкультура, спорт, захоплення, гармонія у стосунках з коханою людиною, дітьми, родичами і друзями. Думки. Подорожі. Мистецтво. Віра …

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню